Przyszłość w przeszłości

Czego nie udało im się ukryć

Nieoficjalne wyprawy na Księżyc – programy Apollo 18, 19 i 20

3 min read

Odkrywanie przestrzeni kosmicznej, od lat pobudzało ludzką wyobraźnię. Przełomowym wydarzeniem w historii świata, było lądowanie na księżycu. Niestety, wyprawy eksploracyjne oficjalnie zostały przerwane w 1970. Według oświadczeń NASA, ostatnią z nich, była misja Apollo 17. Dlaczego odwołano pozostałe? Odkrywanie księżyca zatrzymano ze względu na ograniczone zasoby środków finansowych. Tak brzmią oficjalne wypowiedzi, których zadaniem jest zaspokojenie ludzkiej ciekawości i zatuszowanie rzeczywistych przyczyn zaprzestania wypraw na księżyc. Jak wygląda prawda?
<h2>Prawdziwe powody zaprzestania badań księżyca</h2>
Wtajemniczeni wiedzą, że oficjalne komunikaty NASA to tylko przykrywka. Według wielu źródeł jedną z bezpośrednich przyczyn zatrzymania wypraw naukowych były wyraźne znaki dawane przez obce cywilizacje, które nie były przychylne obecności człowieka w przestrzeni kosmicznej. Ujawnienie się obcych mogło być traumatycznym doświadczeniem dla załogi statku. Główny i najważniejszy powód wywołuje jednak o wiele silniejszy dreszcz strachu. Na księżycu odkryto wraki obcych statków kosmicznych. Na pokładach obiektów znajdowało się wiele ludzkich szczątków z sześcioma palcami u każdej z kończyn. To odkrycie zapoczątkowało współpracę amerykanów ze Związkiem Radzieckim w dziedzinie badań ziemskiego satelity, jednak współpraca ta, jak i kolejne wyprawy zostały skrzętnie ukryte przed czujnym okiem mediów. Jedną z misji była wyprawa Apollo 19, w której wziął udział radziecki kosmonauta. Jak wiadomo wydarzenie to, miało tragiczny skutek, wszyscy uczestnicy wyprawy zmarli w niewyjaśnionych okolicznościach, już po powrocie na ziemię. Kolejna rzekoma wyprawa Apollo 20, miała na celu zbadanie drugiej połowy księżyca, na której zauważono dwa obiekty latające w kształcie trójkątów oraz statek kosmiczny przypominający wyglądem cygaro-obiekty te zostały zauważone przez załogę Apollo 17.
<h3>Do członków załogi Apollo 19 należeli:</h3>
<ul>
<li>Stefania Ellis</li>
<li>Aleksiej Sorokin</li>
<li>John Swiger – zmarł w 1982, przyczyną śmierci był nowotwór.</li>
</ul>
Stefania i Aleksiej zniknęli w około 1976 roku, powodem ich zniknięcia mogło być rozpowszechnianie przez Stefanię szczegółów wyprawy, by może władze postanowiły zlikwidować niewygodnego świadka? W końcu oficjalnie wypraw na księżyc już nie praktykowano. A może do zaginięcia kosmonautów przyczyniły się obce cywilizacje? Ciężko powiedzieć, pewne jest jednak, iż tajemnicze zniknięcie dwojga ludzi wywołuje emocje o wiele bardziej skrajne niż zwykła śmierć.
<h3>W Apollo 20 członkami załogi byli:</h3>
<ul>
<li>William Rutledge</li>
<li>Leona Marietta Snyder</li>
<li>Aleksiej Leonow.</li>
</ul>
Przedstawiono także oficjalną wersję wywiadu z rzekomym uczestnikiem wyprawy – Williamem Rutledgem, wiarygodność oceńcie sami.

NASA zawsze starało się ukrywać większość ze swoich działań. Do mediów trafiały zazwyczaj jedynie te wydarzenia, które swoją spektakularnością miały wzbudzić podziw i szacunek społeczeństwa. To co dziwne i tajemnicze starano się za wszelką cenę ukryć i zatuszować. Większość ludzi prowadzi jednak swoje własne, prywatne śledztwa.

More Stories

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *